недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалерот на Челзи целосно оздраве од коронавирусот

Фудбалерот на Челзи целосно оздраве од коронавирусот

Фудбалерот на Челзи, Калум Хадсон Oдoи во целост се опорави од коронавирусот, соопшти менаџерот на „сините“, Френк Лампард.

Тој беше првиот играч во Премиер лигата кој беше позитивен на Ковид-19 по што целиот ростер на „Стемфорд Бриџ“ заврши во карантин.

-Разговарав со Калум во првата недела по дијагностицирање на болеста. Беше чудно време. За среќа не патеше многу и мило ми што сето тоа мина, рече Лампард.

Претходно и Микел Артета, менаџерот на Арсенал, изјави дека е излекуван од коронавирусот.

Коронавирус