понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Фудбал

Фудбалерот ги одмазди Србите: Репрезентативецот на Шведска ги испровоцира Албанците во дресот на Швајцарија!

Фудбалерот ги одмазди Србите: Репрезентативецот на Шведска ги испровоцира Албанците во дресот на Швајцарија!

Еден репрезентативец на Шведска за време на денешниот натпревар на Мундијалот во Русија ги провоцирал Албанците кои играат за репрезенатцијата на Швајцарија.

Имено еден играч од клупата на Шведска после голот на неговиот тим покажа со рацете орел, токму оној кој го симулираа Шаќири и Џака на натпреварот со српската репрезентација.

Швајцарците испаднаа од Мундијалот после поразот од Шведска со резултат 1:0, а единствениот гол на мечот е дело на Форзберг.

Џака и Шаќири за време на прославата на голот против српската репрезентација гестикулираа со рацете орел кој е симбол на Албанците, што предизвика скандал од светски размери.

Коронавирус