сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 56
home Фудбал

Фудбалерот е навистина нарцис: Фановите се потсмеваат со Санчез поради овој детаљ од дневната соба (ФОТО)

Фудбалерот е навистина нарцис: Фановите се потсмеваат со Санчез поради овој детаљ од дневната соба (ФОТО)

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Алексис Санчез откако се повреди на тренинг ќе паузира околу шест недели, а за сето време тој одмара дома од каде секојдневно објавува фотографии на својот Инстаграм профил.

Дваесет и девет годишниот фудбалер овој пат стана вистински хит на социјалните мрежи откако објави фотографија од неговата дневна соба во која се опоравува.

Фановите веднаш ги забележаа фотографиите во рамки од фудбалерот, но сите се прашуваа зошто тој има урамено две исти фотографии со неговото куче.

По овој детаљ Твитер се разгоре, а спортските симпатизери даваа најразлични коментари за тоа зошто фудбалерот си се урамил двапати во својата дневна соба.

Коронавирус