вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 148
home Фудбал

Фудбалерки се тепаа без милост, ваков натпревар немате видено (ВИДЕО)

Фудбалерки се тепаа без милост, ваков натпревар немате видено (ВИДЕО)

Мечот меѓу Либеро Горажде и Сана 2014 заврши со триумф на гостите од 3-5, но на натпреварот се случи немил инцидент, односно се степаа фудбалерките на двата клуба.

Екипата од Горажде го опиша инцидентот преку социјалните мрежи.

„Натпреварот беше брутален, прво од фудбалерките на противникот, а потоа и тренерот. Во второто полувреме се случи масовна тепачка на теренот, а беа поделени 15 жолти и два црвени картони“, соопштија од босанскиот клуб.

Тимот од Горажде објави три спорни снимки од мечот, каде што се случиле неколку инциденти.

Коронавирус