среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

Фудбалерите стартуваа со подготовки во пресрет на мечот со Украина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите стартуваа со подготовки во пресрет на мечот со Украина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По дебито на ЕП со селекцијата на Австрија и поразот од 3-1, Македонија веќе ги насочи мислите кон новиот противник, втор во групата Ц против селекцијата на Украина.

Откако на вчерашниот тренинг одмор добија фудбалерите кои настапија на мечот со Австрија, утрово селекторот Игор Ангеловски на располагање го имаше целиот ростер на располагање.

Украина денес треба да пристигне во Букурешт, затоа што својот прв натпревар на собирот против Холандија го играше во Амстердам.

 

За КУРИР.МК од Букурешт

Бошко Тасиќ

Коронавирус