сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Фудбалерите со специјално дизајнирани лименки наздравија за нови победи (ФОТО)

Фудбалерите со специјално дизајнирани лименки наздравија за нови победи (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија од новиот партнер „Пивара Скопје“ доби изненадување пред Европското првенство (ЕП) и настапот на големата сцена и сите играчи имаат персонализирани лименки.

Пред настапот на ЕП, ФФМ доби нов партнер и на лименките „Скопско“ за време на настанот ќе има потписи на фудбалерите и на нив ќе биде изгравирано нивното име. Секако, во целата приказна е и селекторот Игор Ангеловски, кој доби персонализирано шише.

Фудбалерите во хотелот ги добија персонализираните лименки и заеднички наздравија за нови успеси на Европското првенство.

ФОТО: Пивара Скопје

Коронавирус