вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 119
home Фудбал

Фудбалерите се во Исланд, еден тренинг пред мечот со домаќинот

Фудбалерите се во Исланд, еден тренинг пред мечот со домаќинот

Македонската фудбалска репрезентација е во Рејкјавик Исланд , каде ќе одработи еден тренинг, а во недела  се среќава со против оваа репрезентација во рамките на 5. коло од групата „Ј“ во квалификациите за СП во Катар.

Нашиот национален тим по нерешените 0-0 во Скопје со Ерменија, посакува победа против Исланд кој загуби од Романија со 2-0 во Рејкјавик.

Локални избори 2021