четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Фудбалерите нестрпливо го очекуваат мечот со Украина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите нестрпливо го очекуваат мечот со Украина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Игор Ангеловски и момците првпат тренираат на „Национална Арена“, бидејќи во саботата ги снајде поплава и силен дожд, па се вратија во својата база и стадионот на Стеауау.

Попладнево нашиот селектор ги „измеша“ картите и остави простор во текот на утрешниот ден да донесе одговорни одлуки за тактиката и поединците кои ќе истрчаат против Украина.

 

Коронавирус