петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем ги негираа гласините за незадоволство од работата на Мурињо

Фудбалерите на Тотенхем ги негираа гласините за незадоволство од работата на Мурињо

Голманот на Тотенхем, Уго Лорис и фудбалерот од средниот ред, Сон Хунг Мин, ги демантираа шпекулациите дека играчите не се задоволни од работата на тренерот Жозе Мурињо.

-Имаме одлична атмосфера. Можам да кажам дека сите играчи се подготвени да се борат за новиот тренер и неговиот стручен штаб, изјави Лорис.

Тоа го потврди и Кореецот.

-Сите се среќни. Работата оди добро, додаде Сон.

Тотенхем вчеравечер го победи Норвич и ја прекина серијата од четири натпревари без триумф.

Коронавирус