вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Фудбалерите на ПСЖ веруваат дека Зидан наскоро ќе го води клубот

Фудбалерите на ПСЖ веруваат дека Зидан наскоро ќе го води клубот

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан може да го води Пари Сен-Жермен. Според „Марка“, фудбалерите на парискиот клуб веруваат дека 49-годишниот Французин ќе стане шеф на стручниот штаб во блиска иднина.

Името на Зидан се споменуваше за време на разговорите меѓу играчите. Свесни се што се случува во клубот и чувствуваат дека наскоро може да се случи промена.

Претходно, неколку медиуми во Англија објавија дека Маурисио Покетино би можел да го води Манчестер јунајтед, а Зидан да го замени во Пари Сен-Жермен.

Коронавирус