недела, 31. мај 2020. Вести денес: 18
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалерите на Лацио не сакаат намалување на платите

Фудбалерите на Лацио не сакаат намалување на платите

Играчите на Лацио не прифаќаат намалување на платите, објави „Фудбал Италија“.

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито ги контактирал играчите за да го замоли да се оди на намалување на платите за март и април. Покрај тоа, клубот сака да преземе вакви мерки во мај и јуни, доколку Серија А не продолжи.

Забележано е дека играчите не биле задоволни кога дознале за оваа идеја, и реагирале негативно на предлогот на Лотито.

Лацио е втор на табелата во Серија А со само еден бод заостанување зад лидерот Јувентус.

Коронавирус