понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

Фудбалерите го одработија официјалниот тренинг на „Рајнпарк“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите го одработија официјалниот тренинг на „Рајнпарк“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација гостува кај Лихтенштајн во седмото коло од мундијалските квалификации, а избраниците на Благоја Милевски ќе одат на третата победа во овие квалификации.

Против Лихтенштајн новата рунда квалификации ја почнавме со убедлива победа од 5-0 на свој терен, потребно е да ја оправдаме фаворитската улога на гостински терен.

Фудбалерите веќе го одработија официјалниот тренинг на „Рајнпарк“ стадионот во Вадуц каде утре ќе го одиграат предвидениот натпревар.

 

 

 

 

 

Локални избори 2021