понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 176
home Фудбал

Фудбалерите ги соблекуваа дресовите и ги ладеа онесвестените играчи: Од ваков хорор судир на теренот ќе ви застане здивот (ВИДЕО)

Фудбалерите ги соблекуваа дресовите и ги ладеа онесвестените играчи: Од ваков хорор судир на теренот ќе ви застане здивот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Палмеирас го совладаа Гоиас со 2:1 во 18-то коло од бразилското првенство, но мечот го одбележа една немила сцена.

Во 53-та минута од мечот се судрија голманот Тадеу и фудбалерот на Палмеирас, Зе Рафаел. Судирот беше толку тежок што двајцата веднаш паднаа на земја и лежеа во полусвесна состојба.

Коронавирус