вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Фудбалерите едногласни, Колинда е нашата амајлија- претседателката главна ѕвезда во соблекувалната скокаше од радост и пееше (ВИДЕО)

Фудбалерите едногласни, Колинда е нашата амајлија- претседателката главна ѕвезда во соблекувалната скокаше од радост и пееше (ВИДЕО)

Претседателката на Република Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ и овој пат победата на „коцкестите“ ја прослави во соблекувалната заедно со фудбалерите и стручниот штаб.

Овој пат фудбалерите беа спремни, па не ја пречекаа голи претседателката, туку со песна, на која му се придружи и Колинда.

Хрватските медиуми пишуваат дека Колинда е еден вид на „амајлија“ за репрезентацијата и бараат од неа да биде присутна и за полуфиналниот дуел.

Коронавирус