вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Фудбал

Фудбалерите денес ќе тренираат на „Јохан Кројф“ Арената

Фудбалерите денес ќе тренираат на „Јохан Кројф“ Арената

Македонската фудбалска репрезентација е во Амстердам и денес ќе одржи еден тренинг, официјалниот на „Јохан Кројф“ арената, каде ќе се одигра дуелот со Холандија од 18 часот.

Македонскиот капитен Горан Пандев ги пропушти двата тренинга во Амстердам, поради порблемите со зглобот и неизвесно е дали ќе настапи против „лалињата“ во понеделник.

На Европскиот шампионат Македонија е без шанси за пласман во осминафиналето, додека Холандија е прва во групата со две победи.

Коронавирус