четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 162
home Фудбал

Фудбалер нападна судија со застрашувачки карате потег, навивачите му се придружија (ВИДЕО)

Фудбалер нападна судија со застрашувачки карате потег, навивачите му се придружија (ВИДЕО)

Шокантни сцени доаѓаат од Узбекистан каде е нападнат главниот судија.

На натпреварот од втората узбекистанска лига помеѓу големите ривали Нефчи Фаргон и Турон на кој имаше и трето полувреме.

Натпреварот завшри со победи на гостите од 0:1, но натпреварот го одбележа масовната тепачка и нападот на главниот судија.

Домашните навивачи не можеа да поднесат пораз и опстанок во втората лига, а еден домашен фудбалер виновникот за тоа го виде во главниот судија, удирајќи го со застрашувачки карате потег.

Коронавирус