понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 63
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалер на Интер на бизарен начин останал без вртоглави 150 илјади евра- еве ги деталите

Фудбалер на Интер на бизарен начин останал без вртоглави 150 илјади евра- еве ги деталите

Фудбалерот на Интер, Раџа Наинголан на бизарен начин останал без 150.000 евра.

Крадци ја искористиле невнимателноста и неспортскиот начин на живот на Белгиецот и успеале да стигнат до чекови кои потоа ги фалсификувале и инкасирале 150.000 евра.

Наинголан по ова завршил во полициска станица. Заедно со него бил и човек од Интер, а во текот на решавањето на случајот откриено е дека белгискиот фудбалер имал коцкарски загуби во казино во Монте Карло.

Долговите настанале минатото лето, односно во август оваа година, а наводно фудбалерот останал без огромна сума на пари.

Наинголан во минатото често пати беше критикуван поради неспортскиот начин на живот. Меѓутоа никогаш не се откажа од истиот.

Коронавирус