понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 67
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалер на Челзи заврши зад решетки поради девојка

Фудбалер на Челзи заврши зад решетки поради девојка

Фудбалерлерот на Челси, Калум Хадсон-Одои бил упасен во неделата во раните утрински часови откако полицијата влегла во неговиот дом, пишува „Дејли Мејл“.

Повикувајќи се на свои извори во полицијата „Дејли Мејл“ пишува дека полицијата и Брзата помош биле повикани во домот на 19 годишниот фудбалер од девојка чии идентитет не се соопштува. Девојката била хоспитализирана, а фудбалерот уапсен.

Од неговиот клуб Челси засега не се огласиле поради случајот.

Хадосн-Одои девојката ја запознал на социјалните мрежи. Соседите рекле дека виделе атрактивна девојка која влегува во неговиот дом. Неколку часа подоцна таа повикала полиција.

Коронавирус