недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 239
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Фудбал

Фудбалер на Барселона стана готвач- еве ја причината

Фудбалер на Барселона стана готвач- еве ја причината

Дефанзивецот на Барселона, Серхи Роберто стана готвач за еден ден.

Фудбалерот подготвуваше ориз по негов рецепт во ресторан во главниот град на Каталонија, со цел да помогне во финансирањето на фондацијата за Амиотрофична латерална склероза.

Од ресторанот му ветиле на Роберто дека ќе одделуват по едно евро за секоја нарачка од неговиот специјален ориз за добротворната цел.

Дефанзивецот на Барса ја прифаќа лично борбата со болеста, бидејќи неговата мајка страда од ова заболување.

Локални избори 2021