среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 37
home Фудбал

„Франс Фудбал“ објави слика на Меси во дресот на ПСЖ!

„Франс Фудбал“ објави слика на Меси во дресот на ПСЖ!

„Франс Фудбал“ продолжи со провокациите за Барселона откако вчера објави фотографија на Лионел Меси во дресот на ПСЖ.

Барселона ќе се соочи против ПСЖ во плејофот на Лигата на шампиони, а атмосферата меѓу клубовите не е најдобра затоа што постојано се шпекулира дека Меси ќе замине во Париз.

Францускиот медиум вчера објави насловна фотографија со Аргентинецот во дресот на парижаните, а во весникот се открива планот според кој ПСЖ планира да го ангажира Меси, а секако во тоа има улога и Нејмар.

Барселона е лута поради овие провокации и порача дека фотографијата во „Франс Фудбал“ била нарачана од страна на ПСЖ.

ЕУРО 2020

Македонија