сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 87
home Фудбал

Франк Де Бур го објави конечниот список на фудбалери за настап на ЕП (ФОТО)

Франк Де Бур го објави конечниот список на фудбалери за настап на ЕП (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија, Франк Де Бур денес го објави списокот на повикани фудбалери за настап на Европското првенство во фудбал.

„Лалињата“ на ЕП ќе бидат без фудбалерот на Тотенхем Ситвен Бергвајн, а од претходно е познато дека ќе го нема Ван Дајк поради повреда.

Изненадувањето во составот е Воут Вегорст од Волфсбург кој одигра добра сезона во Бундеслигата.

Ќе потсетиме Холандија игра е во група со Македонија, Украина и Австрија. Ние натпреварот со Холандија го играме во третото коло од групната фаза.

Локални избори 2021