сабота, 20. април 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

Франција во шок: Фудбалерот на Сент Етиен убиен со огнено оружје (ФОТО)

Франција во шок: Фудбалерот на Сент Етиен убиен со огнено оружје (ФОТО)

Младиот фудбалер на Сент-Етиен, Вилијам Гомис беше застрелан од огнено оружје во францускиот Ла Сен-Сер Меру, објавија локалните медиуми.

19-годишниот Гомис, братучед на познатиот фудбалер Бафетимби Гомис, е убиен во, засега, необјасниви околности.

Гомис играше за втората екипа на Сент-Етиен во француската трета лига. Минатата сезона одигра 18 натпревари.

Клубот се уште не се огласи за овој случај.