сабота, 15. август 2020. Вести денес: 40
home Фудбал

Франција конечно најде противник за пријателски дуел

Франција конечно најде противник за пријателски дуел

По неколку неуспешни обиди, Француската фудбалска репрезентација успеа да обезбеди ривал за својот национален тим во подготвителниот период за ЕУРО 2020. Пријателски меч со Франција с есогласи да игра репрезентацијата на Украина.

Средбата ќе се одржи на 27 март 2020 година, најверојатно во Франција.

Претходно пријателски меч со „триколорите“ одбија неколку селекции меѓу кои и Белгија која се „исплаши“ со евентуален пораз, пред крајот на годината да ја загуби првата позиција на ФИФА рејтинг листата.

Коронавирус