понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 146
home Фудбал

Франческо Тоти ќе ја презентира својата автобиографија во Колосеумот

Франческо Тоти ќе ја презентира својата автобиографија во Колосеумот
Легендата на Рома, Франческо Тоти ќе ја претстави својата автобиографска книга среде најзначајните симболи на италијанскиот главен град – Колосеумот.
Материјалот ќе биде објавен на 27 септември, на 42. роденден на напаѓачот, а коавтор е новинарот Паоло Кондо.
Дел од средствата од продажбата на книгата „Un Capitano“ ќе бидат донирани во корист на Детската болница во Рим.

Коронавирус