вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 23
home Фудбал

Фотографија стара 27 години: Никогаш не би погодиле за кој македонски клуб навивал Здравко Чолиќ (ФОТО)

Фотографија стара 27 години: Никогаш не би погодиле за кој македонски клуб навивал Здравко Чолиќ (ФОТО)

Здравко Чолиќ е популарен еестрадна ѕвезда од поранешна Југославија, никогаш не криел дека Македонија му е омилена дестинација, често е гостин во нашата земја, професионално но и приватно.

Второлигашот од Кочани, Осогово се пофали со ретка фотографија од пред 27 години, Чолиќ на стадионот „Никола Мантов“.

Популарниот Чолиќ го следел натпреварот меѓу Осогово и Македонија.

ЕУРО 2020

Македонија