вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Фудбал

ФОТОГРАФИИ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ: Астори со ќеркичката пред неговата ненадејна смрт

31-годишниот фудбалер во неделата во хотел во Удине беше пронајден без знаци на живот.
ФОТОГРАФИИ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ: Астори со ќеркичката пред неговата ненадејна смрт

Ненадејната смрт на италијанскиот фудбалер Давиде Астори ја шокираше фудбалската јавност ширум светот.

На социјалните мрежи кружи фотографија од фудбалерот со неговата 2-годишна ќерка. На Астори хоби му беше фотографирањето, што може да се забележи и од оваа фотографија.

31-годишниот фудбалер во неделата во хотел во Удине беше пронајден без знаци на живот, пред официјалниот натпревар на неговиот тим во Серија А помеѓу Удинезе и Фиорентина.

По трагичната вест која го вознемири светот, најмногу емоции предизвикаа вестите дека пред само две недели Астори стана татко за втор пат. Тоа детенце никогаш нема да се сеќава на својот татко.