понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Фудбал

ФОТОГРАФИИ од страшната несреќа во која загина младиот фудбалер Адеми

ФОТОГРАФИИ од страшната несреќа во која загина младиот фудбалер Адеми

Дваесет и две годишниот албански фудбалер Амир Адеми загина во страшна сообраќајна несреќа во Германија.

Младиот фудбалер го загуби животот откако во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судир меѓу „пежо“ и „пасат“.

Адеми играл за германски Регенсбург. Полицијата го истражува овој случај.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

Коронавирус