сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 49
home Фудбал

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонските „рисови“ на утрински тренинг, позитивна атмосфера пред Австрија

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонските „рисови“ на утрински тренинг, позитивна атмосфера пред Австрија

Македонските фудбалски репрезентативци утринава одржаа тренинг на стадионот Стеауа во Букурешт пред стартот на Европското првенство.

На тренингот главен акцент беше ставен на менталната подготовка и задржување на позитивната атмосфера во тимот на селекторот Игор Ангеловски.

Македонија се подготвува за првиот натпревар против селекцијата за Австрија кој е закажан за во недела, 13-ти јуни со почеток од 18 часот.

Репрезентацијата на Македонија е дел од Ц-групата каде се сместени и репрезентациите на Холандија и на Украина.

 

Коронавирус