четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 11
home Фудбал

ФОТО: Зидан доживеа сообраќајна несреќа

ФОТО: Зидан доживеа сообраќајна несреќа

Тренерот на Реал Мадрид, Зинадин Зидан, стана дел од сообраќаен инцидент.

Зидан со своето Ауди се судри со друго возило непосредно пред тренинг-базата на Реал. Тренерот на Реал не е повреден, но е оштетено неговото возило.

Зинадин Зидан на лице место ги реши осигурителните работи со возачот на другото возило и си замина.

Коронавирус