среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Фудбал

ФОТО: За неполн час стартуваат мечевите од ЛШ, еве ги составите од првите две пресметки

ФОТО: За неполн час стартуваат мечевите од ЛШ, еве ги составите од првите две пресметки

Вечерва и утре повторно возбудувања во Лигата на шампионите. На програмата е второто коло, а вечерва се играат дуелите во групите А, Б, Ц и Д.

Први ќе стартуваат Локомотив Москва – Баерн Минхен и Шахтјор – Интер.

УЕФА ги објави официјалните состави за овие две пресметки.

Коронавирус