среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 120
home Фудбал

ФОТО: Војната меѓу Лукаку и Ибра доби нова димензија, сега на социјалните мрежи

ФОТО: Војната меѓу Лукаку и Ибра доби нова димензија, сега на социјалните мрежи

Откако Интер ја обезбеди шампионската круна, Ромелу Лукаку се огласи на социјалните мрежи, преку твитот објави дека вистинскиот Бог го крунисал кралот.

Ова беше секако провокација за Ибрахимовиќ, кој смета дека е Бог, и беше јасно дека твитот на Лукаку беше наменет покрај другото и за Швеѓанецот.

Ибра не остана должен, па одговори на негов начин, Милано никогаш немал Крал, има Бог, беше пораката на Швеѓанецот, сега илустрирана на ваков начин:

ЕУРО 2020

Македонија