четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО + ВИДЕО: Ериксен го голта јазикот, прекинат мечот Данска – Финска

ФОТО + ВИДЕО: Ериксен го голта јазикот, прекинат мечот Данска –  Финска

За малку избегната голема трагедија на ЕУРО 2020.

Имено играчот на Данска и Интер, Кристијан Ериксен во еден дуел падна покосен и почна да го голта јазикот.

Докторите се борат да го спасат неговиот живот

Коронавирус