четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Вардар се удави во кал до гуша

ФОТО: Вардар се удави во кал до гуша

Само три дена после хет-трикот против Велешта, Филип Петковски повторно им донесе триумф на црвено црните, овој пат од 0:1, а противникот Беса од село Добри Дол, го пречека најтрофејниот македонски клуб Вардар во село Боговиње.

Условите за игра како во штала.

Коронавирус