петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Вака изгледа вереничкиот прстен на Георгина

ФОТО: Вака изгледа вереничкиот прстен на Георгина

Британските медиуми „Дејли маил“ и ,,Мирор” пренесоа информација дека  Кристијано Роналдо заедно со својот најастар син и девојката Георгина го следеа во живо мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Изнер кој се одигра во „О2“ арената, по  што „добро се опуштиле“ дегустирајќи скапи вина во еден од најелитните ресторани во Лондон.

Ппрвичната причина за заедничкото славје бил првиот роденден на нивната ќерка Алана Мартина, но како што го пренесуваат таблоидите истовремено се славело и запросувањето од страна на Роналдо, кој на својата избраничка и подарил прстен од ексклузивната марка ,,Картиер”.

Португалскиот „Кориерио да Манха“ според извори до фудбалерот дојде до информации дека Георгина веќе се планира венчавката и веќе е во потрага по венчаници.

Локални избори 2021