среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Вака Ибрахимовиќ се прости од фановите на Манчестер Јунајтед

ФОТО: Вака Ибрахимовиќ се прости од фановите на Манчестер Јунајтед

Денес и официјално беше потврдено дека Златан Ибрахимовиќ го раскинува договорот со Манчестер Јунајтед.

По објавата на официјалниот Твитер профил на Манчестер Јунајтед, Ибра од „ѓаволите“ се прости преку својот Инстаграм.

„На добрите работи им доаѓа крајот, дојде време да продолжиме понатаму. Поминав две фантастични сезони со Манчестер Јунајтед. Му благодарам на клубот, навивачите и целиот персонал. Засекогаш црвен“, порача Ибра.