петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 189
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Фудбал

ФОТО: Вака Бате Борисов ја прослави историската победа против Арсенал- со хамбургери

ФОТО: Вака Бате Борисов ја прослави историската победа против Арсенал- со хамбургери

Белорускиот Бате Борисов оствари сензационална победа во шестнаестфиналето против англискиот гигант Арсенал, па играчите решија истата да ја прослават со хамбургери.

Фудбалерот Александар Хлеб кој во минатото го носеше дресот на Арсенал, заедно со своите соиграчи од Бате Борисов, по завршувањето на натпреварот се почасти за победата.

Коронавирус