недела, 7. март 2021. Вести денес: 97
home Фудбал

ФОТО: Унгарска убавица меѓу хулиганите на Ференцварош кои гостуваа во Загреб

ФОТО: Унгарска убавица меѓу хулиганите на Ференцварош кои гостуваа во Загреб

Единствените македонски фудбалери кои останаа во квалификациите за Лигата на шампионите се Стефан Спировски и Аријан Адеми. Токму нивните екипи, Ференцварош и Динамо Загреб ги одмерија силите во третото коло.

Прв домаќин синоќа беше хрватскиот првак, а надлежните органи посебно внимание посветоја на двете навивачки групи – Bed Blue Boys и Green Monsters.

Меѓу гостинските навивачи место има и за една убавица со име Фани. Таа е страствено заљубена во фудбалот и не пропушта меч на својот омилен клуб.

Така беше и вчера кога заедно со своето момче се појави на стадионот „Максимир“.

 

View this post on Instagram

 

??? #ontourzagreb #ferencvaros #hajrafradi #hajrazoldek #ftc #fradi #championsleague #easterngreens #sosehalunkmeg

A post shared by Fanny Haraszti (@fanniharaszti) on

 

View this post on Instagram

 

Szombati móka ?

A post shared by Fanny Haraszti (@fanniharaszti) on

 

View this post on Instagram

 

?⚪️ #backagain #ftc #hajrafradi #bolondtorpe #volegenyem #eztismegéltük

A post shared by Fanny Haraszti (@fanniharaszti) on

извор: гол.мк

Коронавирус