сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Твитер профилот на Германија ни испрати поздрав на македонски јазик

ФОТО: Твитер профилот на Германија ни испрати поздрав на македонски јазик

Германија ќе биде најзвучното име во групата преку која Македонија ќе се обиде да избори место на Светското првенство 2022 во Катар.

Првопласираната репрезентација ќе обезбеди директен пласман на Мундијалот, а второто место носи шанса за успех преку бараж. Избраниците на Јоаким Лев се големи фаворити и првпат во историјата ќе застанат наспроти македонската репрезентација.

Твитер профилот на германската репрезентација на македонски јазик ја поздрави ждрепката, која посака овие две репрезентации да се најдат во групата Ј.

Романија, Исланд, Ерменија и Лихтенштајн се другите противници за Македонија во овој квалификациски циклкус.

Коронавирус