понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Фудбал

ФОТО: Столе Димитриевски доби пиво од Меси

ФОТО: Столе Димитриевски доби пиво од Меси

Столе Димитриевски го доби подарокот од Меси, пиво од спонзорот на Аргентинецот.

Меси на сите голмани на кои им дал гол им подари по еден „сувенир“.

Македонскиот репрезентативец со подарокот се пофали на Инстаграм.

Димитриевски прими гол од Меси пред една година на дуелот меѓу Барселона и Рајо Ваљекано од пенал.

Коронавирус