четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Фудбал

ФОТО: Србите „удрија“ по Шаќири: „Ти е страв од „Делии“, затоа не доаѓаш во Белград?“

ФОТО: Србите „удрија“ по Шаќири: „Ти е страв од „Делии“, затоа не доаѓаш во Белград?“

За да се избегнат несакани инциденти, Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, се реши за Белград да не отпатува со швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, на дуелот против Црвена Звезда во рамки од 4. коло на Лигата на шампионите.

Крилниот фудбалер на „црвените“ на последното Светско првенство во Русија упати низа провокации кон српските фанови, кои пак нема да ја имаат таа шанса да му се „одмаздат“.

Ваквата информација како со раширени раце да ја чекаа српските медиуми, кои веднаш „удрија“ по швајцарскиот репрезентативец.

Коронавирус