понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 26
home Фудбал

ФОТО: Скопјанец загуби 173.000 евра само поради еден гол!

ФОТО: Скопјанец загуби 173.000 евра само поради еден гол!

Скопјанец кој реши да одигра новогодишно ливче и на кое уплати 300 денари, за само еден гол не доби неверојатни 10.646.170 денари или 173.000 евра!, објави порталот sport1.mk

-Нашиот јунак одигра шест натпревари, пишани на три различни тикети. Две ливчиња се со уплата од по 125 денари и едно со „пеесче“. Чудо е што сѐ погоди момчето кое тикетот го уплати на 1 јануари, обложувајќи се на натпревари од понделдникот, вторникот и денеска. „Падна“ веќе во понеделникот и тоа за само еден погодок. Кој требаше да биде постигнат на мечот Евертон – Манчестер јунајтед, дуел каде што типувал дека ќе заврши реми на полувреме и „двојка“ на крај, а притоа ќе има три гола на мечот. Четата на Мурињо победи со 2-0, чисто за инфрмација, стои во информацијата.

Преостанатите погодени парови се:

Барнли – Ливерпул (одиграно икс во два) – мечот заврши 1-2 (полувреме 0-0)

Лестер – Хадерасфилд (одиграно икс во кец) – мечот заврши 3-0 (полувреме 0-0)

Торонто – Милвоки (одиграно нерешено во регуларен период) – мечот заврши 114-114

Чикаго – Портланд (одиграно нерешено во регуларен период) – мечот заврши 112-112

Арсенал – Челси (одиграно нерешено) – мечот заврши вечерва 2-2.

Коронавирус