сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 12
home Фудбал

ФОТО: Се врати Лариса Рикелме, парагвајската убавица блесна на Копа Америка

ФОТО: Се врати Лариса Рикелме, парагвајската убавица блесна на Копа Америка

Атрактивната Лариса Рикелме пред девет години стана светска ѕвезда. На трибините на Мундијалот во Јужна Африка ги покажа своите бујни гради и стана вистински хит и најпозната навивачка на Парагвај. Оваа година таа повторно се врати на „голема сцена“ и ги одушеви фудбалските фанови со своето присуство на Копа Америка. Фото-репортерите ја забележаа на натпреварите на парагвајската репрезентација која најпрво ремизираше со Катар, па вчера освои бод против Аргентина.