вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

ФОТО: Роналдо се појави на тренинг со огромна модрица на окото

ФОТО: Роналдо се појави на тренинг со огромна модрица на окото

Роналдо во текот на дуелот со Парма, кој го доби Јувентус со 2-1 доби силен удар и му помодре окото.

По средбата Роналдо, кој уште нема постигнато гол за „старата дама“ не беше расположен за разговор со новинарите, а неговите телохранители направија простор пред соблекувалната за да не можат фотографите да го сликаат Португалецот.

Сепак, фотографите на денешниот тренинг успеале да го фотографираат Роналдо и сега е јасно дека ударот бил многу силен.

 

 

Парламентарни избори 2020