вторник, 28. март 2023. Вести денес: 101
home Фудбал

ФОТО: Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус

ФОТО: Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи.

Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се фотографираше со некои од најсреќните поддржувачи.

Подоцна, Португалецот се очекува да биде официјално претставен и како играч на Јувентус, откако премина во Торино од Реал Мадрид за 112 милиони евра.

loading...