петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ФОТО: Роналдо објави фотографија од својот нов хотел во Мадрид

ФОТО: Роналдо објави фотографија од својот нов хотел во Мадрид

Напаѓачот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, со крупни чекори се пробива во хотелскиот бизнис и го објави отворањето на третиот хотел од неговиот ланец Pestana CR7.

По Мадера и Лисабон, Роналдо отвори и хотел во Мадрид.

„Се поблиску сме од отворањето на новиот хотел Pestana CR7 Gran Via во Мадрид ! Чекајте повеќе нови детали“, напиша Роналдо.

Извор: Дриблинг.мк