петок, 24. септември 2021. Вести денес: 128
home Фудбал

ФОТО: Роналдо ја „нокаутира“, па ѝ го подари својот дрес на редарката

ФОТО: Роналдо ја „нокаутира“, па ѝ го подари својот дрес на редарката

Загревањето пред мечот меѓу Јанг Бојс и Манчестер Јунајтед донесе мал инцидент кој го вклучи Кристијано Роналдо и една редарка на теренот.

Португалецот со топката ја удри девојката, која падна и кратко беше во бесознание. Гостинскиот фудбалер веднаш истрча за да види дали ситуација е во ред.

Роналдо на загревање нокаутира редар на стадионот во Берн (ФОТО)

По излегувањето од теренот во вториот дел, Роналдо се погрижи да ја утеши девојката, подарувајќи ѝ го неговиот дрес.

Домашниот тим на крај успеа да слави голема победа и тоа во надополнувањето од мечот, по катастрофалната грешка на Џеси Лингард.

Коронавирус