сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Фудбал

ФОТО: Робен се врати по седум месеци, асистира за два гола, па си замина дома на – велосипед!

ФОТО: Робен се врати по седум месеци, асистира за два гола, па си замина дома на – велосипед!

Арјен Робен се врати на терените во дресот на Гронинген и асистира за два гола на неговата екипа.

Тешкиот период низ кој мина легендарниот Холанѓанец го натера да покаже голема емоција во интервјуто по натпреварот. Проблемите со повредата го натераа да прави долга пауза, од која успешно се врати овој викенд.

Својата скромност 37-годишникот ја покажа на патот за дома. Фановите беа импресионирани од фактот дека Робен се упати кон својот дом на велосипед.

Гронинген победи со убедливи 0-4, а поранешниот холандски репрезентативец заслужено ја доби наградата „играч на натпреварот“.

Коронавирус