сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

ФОТО: Реал Мадрид неколку пати оштетен во “Ел класико“

ФОТО: Реал Мадрид неколку пати оштетен во “Ел класико“

Во првите 20-ина минути од Ел Класико Реал Мадрид изведе неколку корнери по ред благодарение на викторијата пред голот на Барселона. При еден корнер во текот на мечот Иван Ракитиќ го влечеше за дрес Рафаел Варан и го спречи во намерата да стигне до топката. Судијата не повика ВАР ниту гледаше снимка.

Слична ситуација беше и со прекршокот на Ленгле врз Варан исто во шеснаесетникот кога судијата не досуди ништо:

Коронавирус