петок, 3. декември 2021. Вести денес: 161
home Фудбал

ФОТО: Реал Мадрид ги започна подготовките за новата сезона

ФОТО: Реал Мадрид ги започна подготовките за новата сезона

Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ги започна подготовките во пресрет на новата сезона.

Оваа сезона Реал Мадрид тргнува амбициозно,а најголемо засилување на тимот на Мадрид е поранешниот играч на Челси,Еден Азард.
на кампот прв се појави Германецот Тони Крос,а интресно е појавувањето на Герет Бејл кој иако не е во плановите на тренерот Зинедин Зидан одбива да замине од „Сантијаго Бернабеу“.

„Кралевите“ патуваат за Монтреал, Канада, каде ќе ја почнат претсезоната и ќе одиграат неколку пријателски средби.

 

Извор: dribling.mk

Коронавирус