понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 115
home Фудбал

ФОТО: Провокативната сопруга на Шевченко имаше што да и порача на Украина пред мечот со Холандија, истото ја очекува и Македонија

ФОТО: Провокативната сопруга на Шевченко имаше што да и порача на Украина пред мечот со Холандија, истото ја очекува и Македонија

Македонија во четврток го игра својот втор натпревар на Европското првенство 2020, станува збор за селекцијата на Украина во групата Ц.

И додека Украина денеска се очекува да допатува во Букурешт откако претходно играа против Холандија во Амстердам, медиумите на големо го исчекуваат доаѓањето на легендарниот фудбалер Андреј Шевченко кој е селектор на украинската репрезентација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristen (@kristenpazik1)

Во меѓувреме, освен за фудбалот, медиумите се заинтересираа и за животот на неговата понежна половина која ќе го бодри од трибините.

Станува збор за неговата сопруга Кристен Пазик со која е во брак од 2004-та година и заедно имаат четири сина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristen (@kristenpazik1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristen (@kristenpazik1)

Американскиот модел пред натпреварот со Холандија и посака среќа на Украина со тоа што на лицето го нацрта знамето на земјата чиј селектор е нејзиниот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristen (@kristenpazik1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andriy Shevchenko (@andriyshevchenko)

Коронавирус